Ostatnio pogoda zdecydowanie nas rozpieszcza! Słońce, bezchmurne niebo i wysokie temperatury… No właśnie – wysokie temperatury. Uwielbiam  lato, ale czasem jest mi zdecydowanie zbyt gorąco, przez co jestem bardziej zmęczona, mam problemy z zaśnięciem i do tego czuję zmniejszenie mojej wydolności fizycznej. Ale przecież lato powinno być gorące więc zamiast narzekać, postanowiłam spojrzeć na to z innej perspektywy :)

Jakie są zalety wysokich temperatur?

Wczesne pobudki
Kocham wschody słońca i uwielbiam jeść śniadanie, gdy dopiero zaczyna robić się widno. A gdy mogę to robić na balkonie lub tarasie, gdy już jest ciepło, ale jeszcze nie za gorąco – wtedy jest już idealnie. Zapach powietrza o poranku jest po prostu cudowny, a ja mam wtedy jeszcze chwilę, żeby odpocząć, pomyśleć i zaplanować pozostałą część dnia. Poranek to też najlepszy moment na aktywność fizyczną, która potrafi wprawić nas w dobry nastrój na całe popołudnie. Wczesne wstawanie ma wiele zalet, a robienie tego latem jest dużo łatwiejsze. Może warto wykorzystać ten czas, by przestawić organizm? :)

Niższe rachunki 
Mimo, że podczas upałów bierzemy prysznic znacznie częściej to zazwyczaj chcemy się schłodzić więc używamy zimnej wody, a jak wiadomo to ciepła jest droższa. Dodatkowo, gdy pogoda sprzyja, chętniej spędzamy czas na świeżym powietrzu, a co za tym idzie – mniej prądu zużywamy. Już nie wspomnę o oszczędzaniu na ogrzewaniu.

Pranie wysycha znacznie szybciej
To według mnie jest jedna z największych zalet upałów. Wystarczy rozwiesić mokre pranie na słońcu, a po dwóch, maksymalnie trzech godzinach jest już całkiem suche. Jeśli więc szykuje Ci się wieczorem impreza, a ulubiona koszulka wylądowała w koszu na pranie, robiąc pranie w ciepły dzień, zdążysz ją jeszcze założyć!

Jemy mniejsze porcje i pijemy więcej wody
Podczas upałów jemy mniej niż zazwyczaj i podejrzewam, że większość osób ma podobnie. Dodatkowo, znacznie częściej sięgamy po owoce i warzywa. Robimy z nich zupy, smoothie i sałatki, które nie tylko smakują znacznie lepiej latem, ale są też bardzo szybkie w przygotowaniu. Pijemy też dużo więcej wody, co jest szczególnie ważne podczas tak ciepłych dni.

Zakładam mniej rzeczy
W przeciwieństwie do innych pór roku, latem wystarczą nam krótkie spodenki i przewiewna bluzka. Naprawdę nie lubię ubierać się na tzw.”cebulkę”, ale że jestem zmarzluchem, czasem nie mam  wyboru. Zaletę wysokich temperatur w tym przypadku, odczuwam szczególnie, gdy jesteśmy na zakupach, a ja zamiast w przymierzalni zdejmować kurtkę, sweter, bluzkę, szalik i czapkę, mogę się przebrać w mniej niż 1 minutę.

A jakie według Was są największe zalety upałów?

Podobne posty:

2 Replies to “Wysokie temperatury i ich korzyści”

  1. Słońce, światło i ciepło dobrze wpływają na mój organizm-mi paradoksalnie właśnie latem bardziej chce się chcieć. No, chyba, że mowa o upałach rodem z Grecji czy Sycylii, wtedy ogarnia rozleniwienie. Lato to taki czas zwiastujący podróże, odkrycia, coś nowego czekającego na wakacjach. I to uwielbiam :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline