Z naszej twarzy możemy wyczytać więcej niż mogłoby się wydawać. Stara chińska technika mapowania twarzy opiera się na założeniu, że każdy jej obszar połączony jest z jakimś narządem wewnętrznym. Stan naszej skóry odzwierciedla nasz styl życia, dietę, a nawet nasze emocje.

Twoja skóra opowiada historię o tym, co się dzieje wewnątrz organizmu.

To, co dzieje się w twoim organizmie, zazwyczaj widoczne jest na twojej skórze. Jak to się mówi – zdrowie skóry odzwierciedla zdrowie całego ciała. Dlaczego tak ważne jest, by zwracać uwagę na stan naszej skóry? Wszystkie zmiany pojawiające się na twarzy to ostrzeżenia informujące o zaburzeniach równowagi, problemach z organami wewnętrzymi czy początkach choroby.

Jak czytać z twarzy i co skóra może powiedzieć Ci o twoim zdrowiu?

Zerknijcie na poniższą mapkę.

www.ohme.pl

 

 

LINIA WŁOSÓW
W tym przypadku przyczyna jest banalna i dotyczy głównie kobiet. Jeśli zauważysz krostki pojawiające się na linii włosów, prawdopodobnie niedokładnie zmywasz makijaż. Myjąc twarz zazwyczaj staramy się nie zamoczyć włosów, przez co nie docieramy do pewnych miejsc, w których gromadzą się pozostałości makijażu.

CZOŁO
Wysuszone czoło lub pojawiające się na nim wypryski  oznaczają problemy z układem trawiennym. Nieodpowiednia dieta, wysoko przetworzone jedzenie i zbyt mała ilość wypijanej wody w ciągu dnia mogą być tego przyczyną. Problemy skórne w tym miejscu mogą być również związane ze stresem lub problemami ze snem.


BRWI
Obszar, z którego możemy otrzymać sygnał o obniżonej odporności. Jeśli zmiany występują między brwiami, zaburzenia mogą dotyczyć wątroby lub żołądka. W tym przypadku, winowajcami są zazwyczaj zbyt tłuste jedzenie, alkohol oraz niektóre leki.

OCZY
Skóra wokół oczu, na której pojawiają się jakiekolwiek zmiany, informuje nas o zaburzeniach pracy nerek i układu moczowego. Nie warto jednak panikować z powodu cieni wokół oczu czy innych niedoskonałości, ponieważ mogą one być również skutkiem niewyspania lub długiej pracy przy komputerze. W tym obszarze pojawiają się również alergie.

USZY I SKRONIE
Krostki występujące na małżowinie usznej lub skroniach oznaczają problemy z nerkami. Aby tego uniknąć, warto pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody oraz ograniczeniu kawy, soli, cukru i alkoholu.


NOS
Nos odzwierciedla pracę naszego serca i płuc. Jeśli zauważymy zmiany w tym obszarze, mogą one oznaczać kłopoty z sercem, ciśnieniem krwi lub cholesterolem. Mogą również być skutkiem zbyt niskiego poziomu witaminy B w organizmie. Natomiast na czubku nosa mogą pojawić się zmiany wynikające z nadmiernego stresu.

MIĘDZY NOSEM A USTAMI
To obszar podatny na działanie hormonów więc przed okresem lub w trakcie owulacji mogą pojawić się tu krostki. Jeśli są to nawracające zmiany, którym towarzyszą inne, niepokojące objawy czy zaburzenia miesiączkowania, może to świadczyć o problemach ginekologicznych. Wypryski w tej strefie mogą być również skutkiem nadmiaru toksyn i nieprawidłowej pracy żołądka.

POLICZKI
Ten obszar twarzy związany jest z płucami i wątrobą. Dolna część policzków odpowiada za płuca. Przyczyną powstawania wyprysków w tym miejscu może być palenie papierosów lub przebywanie przez dłuższy czas w zbyt zanieczyszczonym otoczeniu. Górna część to obszar połączony z wątrobą. Na policzkach pojawiają się także różnego rodzaju alergie i nietolerancje pokarmowe.


BRODA I LINIA ŻUCHWY
Na brodzie widoczne będą zmiany hormonalne i ginekologiczne, ale i zła dieta. Jedzenie typu fast food oraz brak odpowiedniego nawodnienia organizmu bardzo często skutkują pojawianiem się wyprysków w tych okolicach.


Informacje zawarte w tym tekście nie są przeznaczone do samodzielnego diagnozowania i leczenia, a jedynie są informacją mającą na celu zwrócenie większej uwagi na stan swojego organizmu.  

Podobne posty:

17 Replies to “Mapa twarzy”

  1. Bardzo ciekawy tekst. Moja skóra mówi mi ciagle – pij więcej wody, a ja zapominam, ale czas to zmienić: wszędzie stawiam szklanki z wodą, by nie zapomnieć o nawadnianiu się, a wychodząc zabieram z sobą butelkę z piciem i bardzo często robię sobie wodę z cytryną, o której zaletach kiedyś pisałaś :-)

  2. Bardzo ciekawy tekst, na pewno będę do niego wracała! Z ta linią żuchwy i brodą bardzo mi się sprawdza, ostatnio trochę zapuściłam się z dietą i było sporo fastfoodów i od razu wyskoczyły mi niedoskonałości w tym miejscu.

  3. U mnie na pewno duży wpływ ma jedzenie, gdy tylko sobie pofolguję to mam brodę usianą wypryskami. No i sporo czasu rozmawiam przez telefon przez co na prawym policzku niedoskonałości pojawiają się częściej.

  4. Nie jem fast-foodów, a mam problem z brodą. Pewnie jakiś inny czynnik na to u mnie wpływa. Warto jednak przyglądać się takim mapom twarzy, bo możliwe, że znajdziemy problem, który nas dotyczy i go wyeliminujemy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline