Niegdyś służące jedynie do rozmowy – telefony komórkowe, stały się pożeraczami naszego czasu, który tracimy m.in. na bezsensownym przeglądaniu portali społecznościowych. Świat idzie do przodu, technologia się rozwija, a my podążamy za modą. W naszych komórkach spędzamy coraz więcej czasu! I mimo, że nie jestem tego zwolennikiem i sama staram się jak najmniej korzystać z telefonu, to jest kilka aplikacji, które według mnie są naprawdę pożyteczne, a niektóre nawet ułatwiają życie ;)

Boomerang
To jedna z moich ulubionych aplikacji, pozwalająca na tworzenie zabawnych mini-filmików. Wystarczy wybrać poruszający się obiekt, przytrzymać przycisk na ekranie aparatu, a aplikacja zrobi serię 10 zdjęć. Połączony z nich film wygląda jakby przewijał się tam i z powrotem. Można go udostępniać na Facebooku lub Instagramie bezpośrednio z telefonu, lub jeśli ktoś woli – zapisać w rolce aparatu. Ja zazwyczaj wrzucam je pojedynczo na mój instagram, ale i wykorzystuję je większych projektach.

Pinterest
Jedna z aplikacji, z których korzystam na co dzień. Znajdziecie tam mnóstwo inspiracji, zdjęć niezwykłych miejsc na całym świecie oraz pomysłów na diy. Ja zazwyczaj wyszukuję też ćwiczenia na dane partie ciała, które później wykorzystuję w moich treningach. Jeśli brakuje Wam motywacji do ćwiczeń, tutaj z pewnością ją znajdziecie! Ulubione zdjęcia można zapisać w postaci pinów, by móc do nich później wracać.

Memrise
Po raz pierwszy spotkałam się z tą aplikacją, gdy rozpoczęłam kurs języka hiszpańskiego. Umożliwia ona przyswajanie wiedzy w duży przyjemniejszy sposób niż  zwyczajne zakuwanie słówek z kartki ;) Testy sprawdzają naszą wiedzę, a powtórki pomagają w jej utrwaleniu. Do wyboru jest aż 188 języków, dlatego z pewnością każdy znajdzie cos dla siebie.

PicsArt Photo Studio
Mój ulubiony edytor zdjęć. Jest darmowy, łatwy w użyciu i oferuje dużo więcej niż zwykłą edycję fotografii. Umożliwia tworzenie kolaży, posiada narzędzia do rysowania oraz oferuje mnóstwo świetnych filtrów. Są tu wszystkie potrzebne narzędzia do dodawania tekstów, klonowania, kadrowania i wycinania. Według mnie ta aplikacja jest po prostu rewelacyjna!

Office Lens 
To coś jak kieszonkowy skaner, który za jednym kliknięciem zamienia notatki z białej lub czarnej tablicy na informacje w cyfrowym formacie. Aplikacja umożliwia również retuszowanie i przycinanie dokumentów oraz ulepsza ich czytelność, usuwając cienie i odbłyski. Pliki możemy zapisywać w formie pdf, pliku Word oraz Power Point. Aplikacja, która już nie raz pomogła nam, gdy musieliśmy na szybko coś zeskanować, a byliśmy np. poza domem.

Vivino 
Świetna aplikacja dla miłośników wina. Dzięki niej możemy zdobyć informację na temat danego wina, zobaczyć jak oceniają je inni użytkownicy i sami taką ocenę wystawić. Wystarczy zeskanować kod kreskowy, na podstawie którego aplikacja sama wyszuka informację o nim w bazie. Gdy kolekcja naszych ulubionych win zacznie się powiększać, aplikacja będzie w stanie ocenić gust użytkownika i zasugerować inne wina o podobnym smaku. Ta aplikacja najbardziej nam się przydaje, gdy chcemy wybrać dobre wino i podarować je komuś w prezencie :)


7 weeks
Aplikacja bardzo prosta w obsłudze! Idealna dla osób, które mają problem z wytrwaniem w postanowieniach. Wystarczy wybrać cel, ustawiamy go w aplikacji, a następnie skreślamy każdy udany dzień w kalendarzu. Dzień, w którym odpuściliśmy również możemy zaznaczyć. Kilka dni skreślonych pod rząd naprawdę motywuje ;)

Endomondo
Jeśli lubisz aktywność fizyczną, ta aplikacja jest dla Ciebie. Mi towarzyszy każdego dnia i nie mam zamiaru zamienić jej na żadną inną ;) Aplikacja rejestruje czas trwania treningu, prędkość, kalorie, dystans i wiele więcej. Można w niej zapisać trasy, wyznaczyć cel, bić rekordy,  brać udział w rywalizacjach, dodawać zdjęcia i publikować swoje treningi. Po treningu wszystkie dane automatycznie zapisują się na twoim profilu na www.endomondo.com, dzięki czemu możesz na spokojnie przeanalizować swoje postępy. Rusz się, ta aplikacja Cię zmotywuje :)

Listonic 
Lista zakupów, której po nie da się zgubić (no chyba, że zgubimy telefon ;)). Łatwe tworzenie i zarządzanie listą, możliwość dodawania cen i ilości czy segregacja produktów według kategorii znanych ze sklepowych alejek – to tylko kilka zalet aplikacji. Dodatkowo, aplikacja podaje informacje o promocjach w polskich supermarketach. Możliwość odznaczania na bieżąco znalezionych produktów, ułatwia robienie zakupów poprzez uaktualnianie listy potrzebnych rzeczy.

Inkhunter 
Bardzo prosta w obsłudze aplikacja, którą odkryliśmy dosłownie kilka dni temu i od razu bardzo nam się spodobała. Od dłuższego czasu przymierzamy się do zrobienia tatuaży, jednak nigdy nie byliśmy do końca pewni czy wybrane miejsce jest odpowiednie, a tatuaż będzie wyglądał tak jakbyśmy chcieli. W tej aplikacji za pomocą zdjęcia możemy dopasować wzór tatuażu do miejsca na ciele, obracać go, powiększać i poszerzać. Tym sposobem zobaczymy jak dany motyw będzie się prezentował w rzeczywistości. Znajdziemy tu naprawdę sporo ilość gotowych szkiców. Gdy na coś się zdecydujemy, możemy zapisać gotowy projekt w pamięci telefonu.

Yanosik
Nowoczesny system wymiany informacji między kierowcami. Aplikacja informuje o zbliżających się kontrolach prędkości, nieoznakowanych patrolach, utrudnieniach na drodze oraz wypadkach. Informację są przez cały czas aktualizowane przez kierowców korzystających z aplikacji, dzięki czemu jest to bardzo skuteczny system ostrzegania kierowców. Posiada ona także funkcje nawigacji (omijającej korki) oraz wideorejestratora. Dla Marka nr 1 wśród aplikacji dla kierowców ;)

Uber
Z tą aplikacją spotkałam się dość niedawno, podczas naszego pobytu w Krakowie. Dzięki tej aplikacji możemy zamówić przejazd z punktu A do punktu B. Trochę tak jak taxi, ale jednak lepsze ;) Wybierając Uber mamy możliwość monitorowania na mapce całej trasy, a co lepsze, zanim jeszcze wsiądziemy do samochodu wiemy jaki będzie dokładny koszt przejazdu. Do używania aplikacji potrzebna jest karta kredytowa, dzięki której płatność dokonywana jest bezgotówkowo. Jak na razie można ją używać jedynie w większych miastach jak Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław, a także na terenie Śląska i Trójmiasta.  Jeśli chcecie otrzymać 15 zł na pierwszy przejazd, możecie skorzystać z mojego kodu/zaproszenia, który wystarczy wpisać podczas rejestracji :) Potem zapraszajcie swoich znajomych i zgarniajcie kolejne 10 zł. My w ten sposób naprawdę zaoszczędziliśmy! ;)

 

A z jakich aplikacji Wy korzystacie? :)Podobne posty:

11 Replies to “12 pożytecznych aplikacji”

  1. Listonica pokochałam parę lat temu. I wciąż go używam. Tak mi się spodobał, że nawet poświęciłam mu całkiem długi tekst. Użyteczna aplikacja, ze współdzielonymi listami. Chętnie zajrzę i do innych Twoich propozycji. Zainteresowała mnie szczególnie: Office Lens.

  2. Endomodno jest ze mną od lat <3 ubera mam, ale jeszcze nigdy nie korzystałam, Boomerang lubię a Pinterest myślę, że jeszcze nie do końca się u nas przyjął – jednak wolę Instagram :) pozostałe to dla mnie kompletna nowość, boję się że w ilości tych aplikacji się pogubię, ale jeśli Twoim zdaniem usprawniają one życie jak np. listy to chętnie się im przyjrzę :)

  3. Ze wszystkich apek, które wymieniasz korzystam tylko z Endomondo i to tylko po to by po treningu dołączać do rywalizacji. Moja lista top 10 wygląda tak: Instagram, Facebook, Messanger, Tagfire, Snapspeed, Instagram, Snapspeed, Tagfire, Facebook :P :D Pozdrawiam!

  4. Używałam Listonic oraz 7 weeks. Obie sprawdzały się świetnie, ale przerzucenie się na Bullet Journal poskutkowało przeniesieniem tego typu aktywności również na papier. Nawyki śledzę w tabelce w zeszycie, a listy zakupów zapisuję na karteczkach post-it. Jeśli mam korzystać z aplikacji na telefonie, to wygrywa Evernote – za prostotę, wygodę i dostęp z różnych urządzeń do tej samej treści :-)

  5. O ponad połowie tych aplikacji nie miałam pojęcia:D Ta do wina ciekawa, ale raczej nie jestem żadnym koneserem takich trunkków. Używam jedynie ubera a i to sporadycznie:D U mnie najbardziej porządana to "jak dojadę", instagram i aplikacje bankowe:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline