Mimo, że od zawsze marzył mi się Paryż i zwiedzanie Francji, to jednak do francuskich filmów bardzo ciężko było mi się przekonać. Marek nie raz zapewniał mnie, że Francuzi potrafią robić naprawdę dobre komedie. A że lubię ten gatunek filmów, udało mu się namówić mnie do obejrzenia jednego z nich. Od tej pory, francuskie produkcje stały się moimi ulubionymi! I wcale się nie dziwię, że zyskują coraz więcej fanów :)

Poniżej lista 6 najlepszych francuskich filmów, które umilą Was jesienne wieczory :)

1. „Wszystko zostanie w rodzinie”
Rewelacyjna komedia, która rozbawi Was do łez! Ten film polecamy każdemu, kto chce sobie poprawić humor ;) Zakochani po uszy Sonia i Franck spędzają wakacje w słonecznej Brazylii w luksusowym hotelu, należącym do ojca dziewczyny. Przyszły zięć musi naprawdę się postarać, by spełnić jego oczekiwania. Już początek filmu jest dość zabawny, choć prawdziwa komedia zaczyna się, gdy dołączają do nich przyjaciele Franck’a.

2. „Facet na miarę”
Film, do którego można wracać wielokrotnie! Przezabawna komedia romantyczna, pełna wzruszających scen, ale i dająca do myślenia. Atrakcyjna prawniczka poznaje bardzo przystojnego, sympatycznego architekta. Jego jedyną wadą jest niezwykle niski wzrost, który staje na drodze ich szczęścia. Film wywołujący uśmiech na twarzy i zwracający uwagę na to, by zawsze słuchać głosu serca, zamiast opinii innych ludzi.

3. „Za jakie grzechy dobry boże”
„Za jakie grzechy, dobry Boże?”  to komedia, która gwarantuje dobry humor. Film opowiada historię małżeństwa przywiązanego do tradycji i francuskich korzeni, które wychowało cztery piękne córki. Niestety wybór ich partnerów życiowych nie przypadł do gustu rodzicom. Dziewczyny związały się kolejno z Chińczykiem, Żydem i Arabem. Najmłodsza z nich, uspokoiła rodziców mówiąc, że jej wybór padł na katolika. Ostatecznie jednak okazał się on czarnoskóry. Film ma ważny przekaz na temat tolerancji i akceptowania związków mieszanych. Warto go obejrzeć!

4. „Jutro będziemy szczęśliwi”
Wzruszająca komedia, która początkowa wydawała mi się dość nudna. Wyłączyłam ją po pierwszych 20 minutach, jednak kila tygodni później dałam jej jeszcze jedną szansę. Teraz z chęcią obejrzałabym ten film jeszcze raz! Prowadzący beztroskie, imprezowe życie Samuel, nagle musi zaopiekować się córką, o której istnieniu nie miał wcześniej pojęcia. Film pełen wzruszających, ale i zabawnych momentów, opowiadający o dojrzewaniu do odpowiedzialności i ciągłym przewartościowywaniu życiowych priorytetów!

5. „Miłość aż po ślub”
Film, po obejrzeniu którego pokochałam francuskie komedie. Opowiada o wyjątkowych zbiegach okoliczności, których przecież doświadcza każdy z nas. Historia o Juliette, organizatorce ślubów, która na jednej z imprez poznaje przystojnego Mathiasa. Po spędzonej wspólnie nocy, wymieniają się numerami telefonów. Wydawałoby się, że są dla siebie stworzeni. Jednak kilka dni później Mathias zjawa się w jej firmie… ze swoją przyszłą żoną, Alexią. Dodatkowo okazuje się, że dziewczyny dobrze się znają jeszcze z czasów szkolnych! Wiele zabawnych sytuacji, świetne dialogi i dużo romantycznych scen.

6.  „Alibi.com”
Jedna z komedii, które lubię najbardziej! Jeśli chcecie się pośmiać, ten film zapewni Wam świetny humor. Opowiada o właścicielu firmy zajmującym się przygotowywaniem wymówek dla klientów, które mają uratować ich przed wyjściem na jaw skrywanych tajemnic. Zakochuje się on w wyjątkowej kobiecie, która wymaga od mężczyzny jednej, bardzo ważnej rzeczy – bycia szczerym. Ta dziewczyna po prostu nie akceptuje kłamstw, a przecież z tym wiąże się zawód Grega. Jest to prosta, ale jednocześnie bardzo romantyczna i przezabawna historia.

Podobne posty:

11 Replies to “Najlepsze francuskie filmy”

  1. Żadnego z nich nie widziałam. W sumie to kojarzę tylko jeden francuski film, który oglądałam. LOL. Potem powstał amerykański remake historii z Miley Cyrus w roli głównej. Mnie jednak w głowie pozostała wersja francuska :)

  2. Widziałam 2 i 4, w kinie, z napisami, więc… to było dla mnie trudne. Jakoś nie lubię języka francuskiego na ekranie. Ale były naprawdę niezłe, więc język już mi nie przeszkadzał :) I też polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline