Święta Bożego Narodzenia to bez wątpienia najpiękniejszy czas w roku. Jest w nim coś magicznego! Niestety odkąd dorośliśmy, świąteczna atmosfera już nie jest tą samą jak wtedy, gdy byliśmy dziećmi. Ludzie skupiają się głównie na obowiązkach! W pośpiechu sprzątają, robią zakupy, przygotowują cały stół potraw, pakują prezenty, a na końcu jedzą. I nagle okazuje się, że jest już po świętach… Nie tak to powinno wyglądać!

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Ostatni w roku, bardzo klimatyczny i naprawdę piękny, bo zimowy. Dla każdego okres około świąteczny jest czymś innym. Każdy z nas ma różne oczekiwania wobec świąt i inaczej je przeżywa. Czego nam brakuje najbardziej? Tej magii, którą czuliśmy w dzieciństwie, spokoju i cieszenia się drobiazgami. Na brak świątecznej atmosfery być może ma wpływ brak czasu, zbyt dużo obowiązków związanych z przygotowaniami i skupianie się na nie tym, co trzeba.

Chciałabym, żeby te święta były spokojne i kojarzyły się ze śpiewaniem kolęd, podkradaniem cukierków z choinki, zapachem przyprawy do pierników i mnóstwem śmiechu. Chciałabym jak w dzieciństwie, siedzieć w ciemności i cieszyć się widokiem świecącej choinki.

Postanowiliśmy więc zrobić listę rzeczy, która ma sprawić, że wreszcie zwolnimy i znowu zaczniemy cieszyć się nadchodzącymi świętami. A że na liście są dokładnie 24 pozycje, można uznać, że jest to taki nasz kalendarz adwentowy :)

1) Wspólne pieczenie pierników i świątecznego ciasta
2) Ubieranie choinki i dekorowanie mieszkania
3) Obejrzenie filmu świątecznego, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy
4) Wykonywanie własnoręcznych dekoracji świątecznych
5) Długi zimowy spacer i lepienie bałwana
6) Poznanie świątecznych tradycji obchodzonych w innych krajach
7) Słuchanie świątecznej muzyki
8) Wieczór na łyżwach
9) Odwiedzenie co najmniej jednego jarmarku bożonarodzeniowego
10) Pomoc dla potrzebujących
11) Wysłanie świątecznych kartek do wszystkich przyjaciół
12) Zaplanowanie prezentów dla najbliższych
13) Lepienie pierogów
14) Zdjęcie ze św.Mikołajem – mimo, że udawanym ;)
15) Kulig z ogniskiem
16) Rozpoczęcie nowej tradycji w rodzinie
17) Bitwa na śnieżki
18) Zrobienie własnego grzanego wina lub świątecznej nalewki
19) Pocałunek pod jemiołą
20) Wypicie grzańca na świątecznym jarmarku
21) Granie cały wieczór w planszówki z rodziną lub przyjaciółmi
22) Pakowanie prezentów
23) Randka w kinie z „Listy do M.3”
24) Wspominanie dzieciństwa z kubkiem czekolady w ręku

Jeśli i Wy chcecie poczuć magię świąt, przyłączcie się do nas i dajcie znać co już możecie odhaczyć! ;)

Podobne posty:

11 Replies to “24 dni na przywrócenie magii świąt”

  1. Mnie też się marzą spokojne, leniwe święta, w czasie których jest czas na drobne przyjemności i cieszenie się z bycia razem. Niestety, moja rodzina ma lekkiego fioła na punkcie świątecznych porządków i do samej Wigilii rano biegamy ze szmatą i odkurzaczem :D a potem jesteśmy tak padnięci, że już za wiele nam się nie chce. Czekam więc z utęsknieniem, aż będę mogła zorganizować święta po mojemu. Może uda się w przyszłym roku…?

  2. Świetny wpis! Niestety z roku na rok coraz rzadziej odczuwa się magię świąt. Mimo wszystko warto robić te rzeczy, które wypisane są wyżej. Dzięki temu ponownie wrócimy do 'tamtych' czasów, gdy święta były czasem wyjątkowym i bardzo wyczekiwanym przez każdego.

  3. Wszystkie opcje ze śniegiem bardzo chętnie, tylko…. kiedy ten śnieg??? :P Pieczenie pierników mam w planach, pierogi odpuściłam bo teściowa narobiła tyle że będziemy jeść przez miesiąc :)

  4. Mieszkamy w Anglii więc na śnieg nie ma co liczyć ale zdecydowanie od kilku lat celebrujemy tradycje zimowego spaceru i filmu świątecznego. Netflix jest ich teraz pełen i nawet spisalam sobie już kilka tytułów, podoba mi się też pomysł z planszowkami. W brytyjskich domach to tradycja. W świąteczny dzień nie ma miejsca na telewizję czy internety jest czas dla rodziny. Tak przynajmniej powinno być. Pozdrawiam i życzę wspaniałych Świąt ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline