Świąteczne filmy to bardzo klimatyczne produkcje opowiadające piękne i wzruszające historie. Zazwyczaj towarzyszy im świąteczna muzyka wprawiająca widza w dobry nastrój i piękne dekoracje w tle, które cieszą oczy. Są jednak takie filmy, bez których po prostu nie wyobrażam sobie świąt Bożego Narodzenia. Spośród naprawdę wielu pozycji, wybrałam kilka, do których bardzo chętnie wracam każdego roku. Być może Was zaskoczę, ale Kevina nie ma w tym zestawieniu ;)

1) Listy do M.
Prawdopodobnie najpopularniejszy polski film z rewelacyjną obsadą. Romantyczny, zabawny, wprowadzający w świąteczny nastrój! Czas świąt bożonarodzeniowych to naprawdę magiczny czas, a ten film oddaje tą całą atmosferę. Oglądałam go już wiele razy, a z chęcią obejrzę jeszcze kilka :) W ostatnim czasie oglądaliśmy dwie pierwsze części, na ostatnią wybieramy się do kina! Oglądaliście?

2) Cztery gwiazdki
Rewelacyjna komedia przestawiająca świąteczną historię młodego małżeństwa, które każdego roku ucieka od świąt Bożego Narodzenia. Zazwyczaj w tym czasie lecą na wakacje, jednak jednego roku coś idzie nie tak ;) Zarówno rodzice Kate jak i jej ukochanego są rozwiedzeni, dlatego właśnie czekają ich aż Cztery Gwiazdki. Czekają ich więc spotkania w czterech domach, w których każda z rodzin ma własne przyzwyczajenia i nastroje. Ten film naprawdę Was rozbawi!

3) Holiday
Film, który oglądam każdego roku! Historia opowiadająca o dwóch kobietach, które chcąc uciec od codziennych problemów, postanowiły na święta zamienić się domami. Amanda zamienia swoją willę na chatkę w zaśnieżonej angielskiej wsi, natomiast Iris poznaje uroki słonecznego Los Angeles. Wiele zaskakujących scen, mnóstwo wzruszeń i bardzo romantyczne historie! Jeśli jeszcze go nie oglądaliście, nadrabiajcie zaległości, bo naprawdę warto :)

4) Dziennik Bridget Jones
Film, który kojarzy mi się z dzieciństwem, a którego oglądanie zapoczątkowała moja starsza siostra Kasia. Jest on oparty na podstawie powieści pod tym samym  tytułem, autorstw Helen Fielding. Opowiada historię 32-letniej Bridget Jones mieszkającej w Londynie, której życie uczuciowe jest pasmem porażek. Zaczyna więc prowadzić dziennik, mający pomóc odmienić jej życie. Zapisuje w nim wszystkie najważniejsze wydarzenia, w tym relacje z mężczyznami oraz walkę z nadwagą. Film rozbawia, ale i wzrusza!

5) To właśnie miłość
Według mnie to świąteczny hit. Brytyjska komedia romantyczna przedstawiająca dziesięć historii o miłości, z których każda w innym wydaniu.  Film opowiadający o kilkunastu bohaterach, wśród których są tacy, którzy szukają miłości, inni są kochani lub też ich miłość poddawana jest różnym próbom. Jeśli planujecie go obejrzeć, przygotujcie chusteczki ;)

 

A jakie świąteczne filmy Wy lubicie najbardziej? :)

Podobne posty:

6 Replies to “Moje ulubione świąteczne filmy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inline
Inline